Panjur İpi Nasıl Değiştirilir?

Panjurlar, güneş ışığını ve ısıyı engellemek, gizlilik sağlamak ve hırsızlığı önlemek için kullanılan popüler bir pencere kaplamasıdır. Ancak zamanla, panjur ipi yıpranabilir ve değiştirilmesi gerekebilir. Bu işlemlerin tümü firmamız tarafından da yapılmaktadır. Peki panjur ipi nasıl değiştirilir?

Bunun için birkaç adım bulunuyor. İlk adım, panjuru tamamen kapatmaktır. Panjur tamamen kapatılmadan önce iplerin sökülmesi durumunda, panjurun yukarı doğru kayması veya düşmesi gibi istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Ardından panjur kasası açılır. Genellikle, panjur kasasına vidalarla tutturulmuş bir kapak vardır. Vidaları sökerek veya kapakta yer alan kilitleri açarak, kasaya erişim sağlarız. Ardından panjur iplerini çıkarırız. İplerin nasıl bağlandığına bağlı olarak, önce düğümleri çözmemiz gerekmektedir. Sonra ipleri kasadan çıkartırız.  Yeni panjur ipi kasadan geçirilir. İpin ucunu düğümlenir veya bırakılır. İpler panjura yeniden bağlanır. İpleri nasıl bağlayacağımıza bağlı olarak, düğümlerle veya klipslerle de bağlayabiliriz. Panjur kasası tekrar kapatılır ve vidalar sıkılır. Son olarak, panjurun çalışıp çalışmadığı kontrol edilir. Panjuru açarak ve kapatarak, iplerin doğru şekilde bağlandığından ve panjurun düzgün çalıştığından emin oluruz. Bu işlemlerin hepsi son derece hassas işlemlerdir. Dolayısıyla uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Bunun için firmamız sizlere her türlü desteği sağlayacaktır.

Panjur İpi Nedir, Ne İşe Yarar?

Panjur ipi, panjurun açılıp kapanmasını sağlayan bir mekanizmadır. Panjurlar, güneş ışığını kontrol etmek, gürültüyü azaltmak ve özellikle güvenlik amaçları için kullanılan pencerelerin üzerine takılan kapaklardır. Panjur ipi, panjurun hareket ettirilmesine yardımcı olan bir çektirme mekanizmasıdır. Panjur ipleri genellikle naylon, polyester veya pamuk gibi dayanıklı malzemelerden yapılır. Bu malzemeler, uzun ömürlü ve yıpranmaya karşı dayanıklıdır. Panjur ipi aynı zamanda dekoratif bir unsurdur ve panjurun rengine ve stiline uygun seçilir. Panjur ipi zamanla yıpranabilir veya kırılabilir. Bu durumda, panjur ipinin değiştirilmesi gerekebilir. Panjur makarası taşıyıcı boru sökülerek tambur makarası değişimi yapılır. Saat yönünde ip sarılır ve son olarak paletler bağlanır. Bilgi sahibi değilseniz panjur firması olarak bizden destek talep edebilirsiniz. Online görüntülü destek alabilirsiniz. Aksi halde parça bozulma ve yaralanma yaşanabilir.