Otomatik Bahçe Kapısı Tamiri

Otomatik bahçe kapısı, yağışlı, soğuk ya da sıcak günlerde araçtan inmeden açılma imkanı sağlar. Aynı zamanda elle açma zahmetini çekmenize fırsat bırakmamaktadır. Sadece bir tuşa basmak kadar kolay bir şekilde kapıyı açma desteği sağlamaktadır. Maksimum açılma hızı ile kullanıcılar beklemeden kapıdan geçebilme imkanına erişmektedir. Kullanım kolaylığı sağlayan motor gücü sayesinde bu kapı modelleri kısa sürede herkesin tercihi haline gelmiştir. Otomatik bahçe kapıları kullanıcı bireylerin maksimum güvenliği düşünülerek tasarlanmaktadır.

Otomatik bahçe kapısı üzerinde bulunan fotosel sayesinde kapıya sıkışma gibi tehlike sorunlarının önüne geçmektedir. Bahçe kapısı otomasyon sistemleri, kısa süre içerisinde montaj yapabilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle kullanıcılar tarafından sık sık tercih edilmektedir. Üstün özellikler ile tasarlanan bahçe kapıları, elektrik kesintilerinde pratik bir şekilde motoru devre dışı bırakabilmektedir. Bu özellik sayesinde kapıyı el ile kontrol altına alabilmeniz mümkün olmaktadır. Otomatik bahçe kapıları, birisi yaklaştığı zaman, otomatik olarak açılıp kapanabilmektedir. Bu anlamda giriş ve çıkışa müsade eden bir yapı elemanı olarak tanımlanabilmektedir.

Otomatik Bahçe Kapısı

Otomatik bahçe kapısı kullanım kolaylığı nedeniyle son yıllarda kullanımı yaygınlaşmıştır. Teknolojinin gelişmesi ile gelişen kapı sistemleri arasında en kullanışlı yapıya sahiptir. Dış mekanlara dekorasyon etkisi yaratıp hem de kullanım kolaylığı oluşturmuştur. Otomatik bahçe kapılarının son zamanlarda kullanımı oldukça artmıştır.

Otomatik Bahçe Kapısı Nasıl Çalışır?

Otomatik bahçe kapısı sisteminin açılmasını sağlayan farklı sensör yöntemleri bulunmaktadır. Bu sensör yöntemleri yaklaşanı algılayarak kapıyı açmaktadır. Sensör sistemi çeşit bakımından beş ana kategoride incelenmektedir. Bu kategoriler şu şekildedir:

  • Basınç sistemleri bulunmaktadır. Bu sistem bireyin üzerine bastığı veya durduğu zaman tepki veren kapının açılmasını sağlayan sistemdir.
  • Kızılötesi sensör sistemiyle çalışmaktadır. Bu sistem görünmeyen ışıklardan bir perde oluşturmaktadır. Herhangi birinin geçtiği zaman ışıklarda kesinti olmaması ile sensör devreye girerek kapı açılmaktadır.
  • Düşük mikrodalgalar radar sistemine sahip olmaktadır. Garaj kapılarında kullanılan modelde uzaktan kumanda ile çalıştırılan özellikleri barındırmaktadır. 
  • Düğme ya da manyetik kartın okutulması özelliğine sahip olabilmektedir. Güç destekleri olan bu modeller, klasik kapı gibi değildir. İtme ve çekme eylemini bireylerin yerine bir makinenin yapma yöntemi ile çalışmaktadır.

Otomatik Bahçe Kapısı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Otomatik bahçe kapısı tercihi oldukça önemli bir konu olmaktadır. Kullanılacak alan açısından önem arz eden bu kapılar kullanıcısına avantajlar sağlamalıdır. Otomatik kapı alırken dikkat edilmesi gereken özellikler ise şu şekildedir:

  • Kapı boyuna uygun tekerlek sayısı montelendiğine dikkat edilmelidir.
  • Gövde kalınlığı bahçe yapısına uygun üretim yapılmalıdır. Çalışma performansı açısından bu sistem çok önemlidir.
  • Hareket sensörlerine özen gösterilmelidir. Işınlar hava durumu ya da diğer faktörlerde işlevini düzgün yerine getirebilmelidir.
  • Kapının iç kısımlarında fitil yer alması avantajlı olmaktadır. Bu sayede içeriye toz, kir gibi maddelerin girmesi engellenecektir.

Ücretsiz Soru Sor!

Diğer yazılarımıza göz attınız mı?