Fotoselli Kapı Tamiri

Fotoselli kapı sistemleri oldukça pratik kullanım imkanı sağlamaktadır. Bu kapı sistemi birçok yerde sık sık kullanılmaktadır. Pratik ve hoş görüntüsü sebebi ile tercih edilmektedir. Kullanım alanları oldukça geniştir. Birçok mekanda tercih edilerek kullanımı çoğalmıştır. Fotoselli kapı modellerinde iç ortam ve dış ortama göre kullanılan malzeme özellikleri farklı olmaktadır. Fotoselli kapılar mekanlarda giriş ve çıkışta hızlı açılıp kapanması sayesinde zaman kaybını en aza indirmektedir. Fotoselli kapı özelliğini üzerinde bulunan fotosel sisteminden almaktadır.

Fotosel sistemi sensör sayesinde herhangi bir temas olmadan kapının açılmasını sağlamaktadır. Fotoselli kapı geçiş alanına gelir gelmez hassas sensörler devreye girerek gelen kişiyi algılamaktadır. Bu sayede otomatik bir şekilde kapı açılacaktır. Fotosel sistemi ışığa karşı duyarlı direnç sistemlerinden oluşmaktadır. Dirençler ışık hareketini insan gözü yapısına benzeyen bir yöntem ile algılamaktadır. Harekete karşı duyarlı sensör yardımı ile otomatik açılım sağlanmaktadır. Bir süre sonra ise hareket olmaması halinde tekrar kapanır. Kapı arasında oluşabilecek sıkışma durumlarına karşı emniyet sensörleri bulunmaktadır.

Fotoselli Kapı Tamiri

Fotoselli Kapı Özellikleri

Genel kullanımı itibari ile cam olan fotoselli kapı paslanmaz çelikten krom çerçeveli olarak üretim yapılmaktadır. Kolay geçiş özelliğine sahip olduğu için birçok alanda kullanımı revaçta olmaktadır. Kapı açılması için herhangi bir fiziksel güce kesinlikle ihtiyaç duymamaktadır. Fotosel sistemli kapı kullanım kolaylığı yanı sıra mekana estetik güzellik katmaktadır. 
Her türlü mimari tasarımlara uyum gösterecektir. Aynı zamanda mekan için sıcaklık ya da soğukluk derecesinin de korunması sağlanır. Bu sayede ısıtma ya da soğutma giderlerinde fayda gösterecektir. 
Giriş ve çıkış sisteminin yoğun olduğu mekanlarda yoğun çalışmalarda bile sessiz ve düzenli şekilde çalışabilecektir. 

Fotoselli Kapı Fiyatları

Fotoselli Kapı genellikle marketlerde, fabrikada, otellerde, hastanede ve  havaalanları gibi mekanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Daha birçok mekan fotoselli kapı kullanımına ağırlık vermektedir. Fotoselli kapı görüşü ve kaliteli şık duruşu aksine ekonomik bir kapı türü olmaktadır.  Fotoselli kapı fiyatları kapı türüne, boyuna ve maddesine göre mutlaka farklılık gösterecektir. Fotoselli kapı sistemleri hakkında net bir fiyat öğrenmek için net bir ölçü olması gerekmektedir.

Ücretsiz Soru Sor!

Diğer yazılarımıza göz attınız mı?