Otomatik Kış Bahçesi

Otomatik kış bahçesi mevsim geçişlerinde farklı bir işlev oluşturarak yeni bir alan yaratmaktadır. Kış bahçeleri kış günlerinde de doğayla iç içe olabilmek adına bir alan oluşturmaktadır. Özellikle son zamanlarda Türkiye’de kış bahçeleri fazlasıyla popüler olmaktadır. Evlerin uygun bir bölümüne yapılan kış bahçeleri, insanların farklı hava koşullarına sahip olmasını sağlamaktadır. Bu alanlar doğayla iç içe kalmasını sağlayan estetik ve konforlu bir alan oluşturmaktadır. Dış mekan otomatik kış bahçesi sayesinde doğadan uzak kalmanıza gerek kalmayacaktır.

Dış mekan kış bahçeleri bahçenizin sera haline getirilmesine, yıl boyunca daima sıcak kalmasına olanak sağlar. Otomatik sisteme sahip olduğu için istenildiği zaman bahçenizi istediğiniz zaman açık hale getirebilirsiniz. Otomatik kış bahçesi iyi bir ısı yalıtımına sahip olduğu için her mevsim kullanılmaktadır. Otomatik kış bahçelerinin fiyatlandırılması birçok farklı parametreye bağlı olmaktadır. İhtiyaçlara uygun olarak tasarlanan bu sistemler geniş bir fiyat aralığına sahip olmaktadır. 

Otomatik Kış Bahçesi

Otomatik Kış Bahçesi Özellikleri

Otomatik kış bahçesi bu alanları, genellikle havanın soğuk olduğu zamanlarda doğadan uzak kalmamak için yapılmaktadır. Otomatik kış bahçeleri soğuk mevsimde bahçe hissini vermektedir. Bu alanlar çoğunlukla bahçeli evlerde ya da binaların çatı katlarında ve teraslarda görülmektedir. Otomatik kış bahçeleri isteğe göre açılıp kapanmaktadır. Motor sistemi sayesinde herhangi bir el gücüne ihtiyaç duyulmaz. Otomatik kış bahçeleri tercihe göre çok farklı dekore edilebilmektedir. Kullanım amacı nedeniyle beton içermediğinden inşası gayet hızlı olmaktadır.

Bu alanlar soğuk kış günlerinde kapatılarak kullanılmak için tasarlanmıştır. Yaz günlerinde ise tercihe göre kolay bir şekilde kaldırılmaktadır. Otomatik kış bahçeleri bulunduğu mekanda estetik bir görünüm de katmaktadır. İsteğe göre tamamiyle cam ya da bir kısmı cam olarak tasarlanabilmektedir. Bulunduğu bölgeyi doğayla daha iyi birleştirebilmesi için genelde tamamiyle cam olarak inşa edilmektedir. Otomatik kış bahçesi tasarımlarında kullanılan camekanlar değişken hava şartlarına karşı dayanıklılık göstermektedir. Bu bahçe sistemi, özel olarak soğuk hava koşullarının olduğu zamanlar için tasarlanmıştır. Ancak dört mevsim kullanıma uygun bir alan oluşturmaktadırlar.

Otomatik Kış Bahçesi Avantajları

Otomatik kış bahçesi her mevsim doğayla iç içe olmak isteyenler için bir imkan sunmaktadır. Dışarıda olumsuz hava koşulları kış bahçesini etkilemediğinden dolayı bu alan istendiği gibi kullanılabilmektedir. İstendiği zaman ısıtma, yalıtım ve havalandırma sistemleri de dahil edilebilmektedir. Otomatik kış bahçeleri bu sayede daha kullanışlı bir hale gelmektedir. Kış bahçeleri tamamen otomatik sistemlere bağlıdır. Böylece istenildiği zaman hareket etme özelliği bulunmaktadır.

Kış bahçeleri yeterli güneş ışığını içeriye alabilecek biçimde tasarlanmaktadır. Bu nedenle camlarda uygun şekilde konumlandırılması önemli bir konu olmaktadır. Aynı zamanda ortamın istendiği gibi havalandırılabilmesi sağlamaktadır. Sıcaklığın istenilen düzeyde tutulabilmesi ve buna benzer detaylara dikkat edilmesi, kış bahçesinin kalitesini oldukça yükseltmektedir.

Ücretsiz Soru Sor!

Diğer yazılarımıza göz attınız mı?